Cukraus vartojimas yra per didelis

2014 birželio 14by Samantha Zachh0

Cukraus vartojimas yra per didelis

Cukrus=nuodai?

Yra labai daug dalykų, susijusių su šiuolaikine dieta … bet didžiausia bėda yra pridėtojo cukraus daugelyje produktų. Šiuo metu žmonių cukraus vartojimas yra begalo didelis…

Daugybė tyrimų rodo, kad cukrus, daugiau nei bet kuris kitas ingredientas maiste , gali būti didžiausias kaltininkas, tarp kai kurių pirmaujančių pasaulio “žudikų” … įskaitant širdies ligas, diabetas ir net vėžys ( 1 , 2 , 3 stadijų).

Pirmosios dietos Amerikoje atsirado apie 1977m. Tuo metu pagrindinė visuomenės sveikatos žinia buvo tai, kad žmonėms reikia valgyti mažiau sočiųjų riebalų ir cholesterolio … tai yra, mažiau tradicinių maisto produktų, pavyzdžiui: mėsos, sviesto, nenugriebto pieno ir kiaušinių.

Deja, maisto pramonė daro savo verslą ir įneša už pasiekiamą kainą “sveiko maisto ” į rinką.

Bet išimti riebius produktus iš maisto raciono žmonėms buvo sunku, nes nejuto Skonio (sugadinti receptoriai).

Štai kodėl maisto pramonė prideda visą krūvą cukraus į savo parduodamus maisto produktus, taip kompensuoja riebalų suteikiantį, trūkstamą skonį.

Tuo metu nebuvo daug dėmesio skiriama į gilinimąsi į cukraus vartojimo poveikį. Buvo siekta mažinti sočiųjų riebalų vartojimą. Ir taip cukraus vartojimas vis didėjo…

Šiandien žmonės suvalgo milžinišką kiekį cukraus, paprastai net nežinodami to.

Pasak Dr. Stephan Guyenet,  apie 1822m žmonės suvartodavo maždaug 335g cukraus per 5 dienas.

Šiandien cukraus vartojimas daugmaž 335g  per 7 valandas.

Turėkite omenyje, kad tai yra vidurkiai . Jauni vyrai valgo apie 100 kilogramų cukraus per metus … ir daugelis žmonių valgo daug, daug daugiau.

Kai atėjo mažai riebalų turinčios dietos, maisto produktų gamintojai, pašalindami riebalus iš maisto produktų, pridūrė visą krūvą cukraus vietoj riebalų.
Dauguma žmonių valgo daug daugiau cukraus nei jie galvoja.

Šiomis dienomis beveik kiekvienas apdorotas maistas turi jame cukrų. Tiesiog nueikite į parduotuvę ir pažvelgti į etiketes, jūs galite būti nustebintas … net daug vadinamųjų “sveiko maisto” yra  su cukrumi.

Maisto gamintojai dažnai naudoja painias cukraus alternatyvas (pavyzdžiui, “išgarina cukranendrių sultis), norint apgauti vartotojus ir nuslėpti tikrąjį cukraus kiekį savo maiste.

Net maisto produktų, kurie dažnai laikomi sveiki, kaip ir daugelis sausų pusryčių ir neriebaus jogurto, turi tiek daug cukraus, kad jie ne daug skiriasi nuo karamelinių saldainių.

Blogiausia dalis tai … kartais pagrindinės sveikatos organizacijos netgi skatina vartoti tokius maisto produktus.

Kaip žmonės turėtų valgyti sveiką maistą, jei visuomeninės organizacijos, kurios atsakingos už gyventojų sveikatos apsaugą, tiesiog skatina vartoti produktus “prigrūstus” cukraus?

Didelis kiekis vartojamo cukraus gali būto metabolizmo priežastis.

Pagrindinė priežastis yra ta, kad ji tiekia daug fruktozės, paprastas cukrus, kuris yra metabolizuojamas griežtai kepenyse.

Esant didelio kaloringumo, dideliam angliavandenių kiekiui vakarų mityboje  – visiška katastrofa organizmui.

Cukraus ir rafinuotų angliavandenių gebėjimas sukelti atsparumą insulinui ir padidinti visceralinių riebalų kaupimąsi, nulėmė nuomonę, kad tai sunkiausių lėtinių ligų priežastis.

Taip pat žinoma, kad skystas cukrus (kaip saldžių gaiviųjų gėrimų ir vaisių sulčių ) daro penėjimo poveikį. Skysto cukraus kalorijos nėra “registruojamos”, kaip maistas smegenims, todėl mes negalime kompensuoti jomis, kaip maistu ir mažiau valgyti kitų produktų.

Cukrus yra baisu … bet kai suvartojama skystas , tai dar blogiau.

Apskritai, saldieji gaivieji gėrimai ( ir vaisių sultys iš pakelių) yra nesveikos vartoti..

Rafinuotas Cukrus yra žalingas, ligas skatinantis ingredientas, tad reikia vengti jo kaip maro.

Žinoma, yra dar daug negerų dalykų su šiuolaikine mityba.

Rafinuoti angliavandeniai, hidrinti augaliniai aliejai ir perdirbti maisto produktai – didžiulė problema, neskaitant yra juose cukraus, ar nėra.

Bet dabar yra daugybė įrodymų, kad cukrus yra vienareikšmiškai žalingas, galbūt labiau, nei bet kuris kitas aspektas mūsų šiuolaikinėje dietoje.

 

Jei jums rūpi jūsų sveikata ir nori gyventi ilgai ir be ligų, tuomet cukraus vartojimas turėtų būti visiškai minimalus, o geriausia išvis nevartoti. Yra puikios alternatyvos, kaip Stevia ar žalias medus (nekeptas).

Pirkdami maisto produktus pasinagrinėkite sudėtis. Dabar visur tiek daug cukraus. Džiovinti vaisai, javainių batonėliai, net džiovintoje žuvyje, duonoje, jogurtuose, gėrimai, sushi  ir t.t…

Sėkmės renkantis!

400 milijonų žmonių pasaulyje serga 2 lygio diabeto.

cukrus1

4,8 milijonų žmonių kasmet miršta nuo chroniškų ligų.

cukrus2

Išlaidos, pasaulio sveikatos apsaugos sistemos: $ 470.000.000.000, sudaro daugiau kaip 10% visų sveikatos priežiūros išlaidų.

cukrus3

Cukraus suvartojimas pradėjo keistis 1970-aisiais ir 80-iais, kai buvo pradėta rūpintis sveikatos problemomis, orientuotomis į kylančias širdies ligas. 

Kaltė buvo skirta riebalams.cukrus5

cukrus6

Taigi, mes pripumpavome viską  cukrumi, kad viskas būtų skanu! 

cukrus7

Taigi, dabar parduotuvėse viskas “supakuota” su cukrumi

cukrus8

Ir tai sudaro 17% mūsų raciono.

cukrus9

Ar tai problema? Kiek tai yra per daug?

cukrus10

Šiandien pasaulyje kasdien suvartojama vidutiniškai vienam asmeniui  17 šaukštelių cukraus. cukrus11

Tai 45% daugiau nei prieš 30 metų.

cukrus12

Ką mes galime padaryti? Skaityi etiketes ir mažinti cukraus vartojimą…

Sėkmės!

Samantha Zachh

grandis tarp mokslo ir pseudomokslo, Integralinio neuroprogramavimo® meistrė - psichotechnologijų specialistė, astrologė-astropsichologė, numerologė. Naudojant ezoterikos ir psichoterapijos metodikas padeda Žmonėms kurti savo gyvenimo gerovę, didina visų sričių efektyvumą. Suteikia reikiamas žinias ir strategiją, kaip pasiekti tikslus, laimę, sėkmę, vidinę ramybę, giliau pažinti ir suvokti save.

Apie mane

Grandis tarp mokslo ir pseudomokslo, Integralinio neuroprogramavimo® meistrė – psichotechnologijų specialistė, astrologė-astropsichologė, numerologė.

https://zachh.lt/wp-content/uploads/2019/10/mastercard_visa-e1588534610635.png

Susisiekti

+37067588217
MB "Asmenybės transformacijos”
Įm. k. 305232354
Reg. J. Balčikonio 7-249, Vilnius

Instagram

Facebook