Dantų kariesas išgydomas natūraliai

2014 rugpjūčio 19by Samantha Zachh0

Dantų kariesas kitokiu požiūriu

 

 

 

Pabandykime plačiau pažvelgti, kas yra dantų kariesas, jo gydymą. Ar viskas mums žinoma? Šiais laikais dauguma mano, jog yra išgydomas tik stomatologo kabinete.  Yra daug teorijų, kodėl genda dantys. Keletas iš jų:

 1. Medikai kalba, jog dėl prastos burnos higienos. Reikia 2k į dieną valytis dantis. Kokios dantų pastos populiariausios? Žinoma “Colgate”, “Blend-a-med” ir t.t. Visose jose yra fluoro. Daug diskusijų tarp medikų ir naturalistų, dėl fluoro dantų pastose. Daug tyrimų parodė, jog fluoras yra ypač kenksmingas.
 2. Genai. Jei tėvų dantys prasti- tai ir vaikam dantų kariesas yra prognozuojamas…
 3. Prietaringi senoliai kalba: “Kokie žodžiai sklinda iš burnos, tokia ir dantų būklė” 🙂

 

Mano nuomone, visi faktoriai turi įtakos, tačiau daugiausiai įtakos turi – mityba. Nepamirškim, jog viso organizmo ląstelės formuojasi iš mūsų valgomo maisto.

Pasak, British Medical Journal, dantų kariesas yra  sustabdomas, ar išvis išgydomas, pasirinkus teisingą dietą.

62 vaikai su sugedusiais dantimis buvo suskirstyti į 3 grupes:

 • 1 grupė maitinosi, kaip ir namuose, tačiau pridėjo į savo maisto racioną avižų (turi daug fitino rūgščių).
 • 2 grupė maitinosi, kaip ir namuose, tačiau į racioną buvo pridėtas vitaminas D.
 • 3 grupei iš maisto raciono buvo išimti grūdiniai maisto produktai. Taip pat vartojo vitaminą D.

Rezultatai:

 • 1 grupė dantų kariesas padidėjo.
 • 2 grupė dantų kariesas sustojo didėti.
 • 3 grupei dantų kariesas pradėjo mažėti.

Šis tyrimas parodė, jog kariesas gali būti išgydomas ne tik pas stomatologą, plombų pagalba. Daktaras Weston A. Price keliavo po pasaulį, norėdamas atrasti, kodėl susidaro dantų kariesas. Jis pastebėjo, kad  gentyse, kur daugiausiai yra valgoma, ką randama gamtoje, dantys pas visus būna sveiki.

Tradicinė medicina kalba apie karieso priežastis:

“Kariesas atsiranda tuomet, kai ant dantų yra paliekamas maistas, turintis daug angliavandenių, cukraus, krakmolo. Seilės pradeda skaidyti šiuos maisto likučius, taip susidaro rūgštis, kurie suardo dantų emalį ir taip palaipsniui pradeda gesti dantys.”

Pasak Dr. Edward Mellanby, Dr. Weston Price ir Dr. Ramiel Nagel yra 4 pagrindinės karieso priežastys:

 1. Mineralų trūkumas organizme (tokių, kaip kalcis, fosforas, magnis)
 2. Vitaminų, ypač riebaluose tirpių, trūkumas (vit A, D, E ir K, o ypač vit D)
 3. Per didelis vartojimas maisto produktų, turinčių fitino rūgščių
 4. Per daug vartojama rafinuoto cukraus. Trumpai apie cukrų: ČIA

Taigi, pagrindiniai žingsniai, norint pradėti gydyti dantų kariesą:

dantų-kariesas

 1. Pašalinti iš mūsų maisto raciono cukrų. Tai ne tik kenksmingas visam organizmui, bet ir dantų kariesas “veisis” tikrai labai greit. Deja, bet cukrų šiais laikais deda beveik visur, todėl būtinai skaitykite maisto sudėtis. Cukrų pakeiskite Stevia milteliais, klevų sirupu ar žaliu medumi.
 2. Pašalinti fitino rūgštį turinčius maisto produktus. Ši rūgštis blokuoja mineralus ir enzimus, esančius grūduose, sėklose, pupelėse. Tai didelė problema šiuolaikinėje mityboje. Tai yra todėl, kad mes šiuos produktus pradėjome valgyti apdorotus, o ne daigintus, kaip senovėje valgydavo. Daiginimo pagalba iš produkto pašalinama fitino rūgštis (apie grūdų daiginimą – ČIA). 80% fosforo, esančio grūduose, yra “užblokuotas” fitino rūgšties ir yra neįsisavinamas. Daiginant galite sumažinti šios rūgšties 50-100%.
 3. Žali pieno prduktai.  Žalio pieno produktai turi daug kalcio, vit K2 ir D3, magnio, fosforo, kurie yra labai svarbūs norint, kad dantų kariesas atsitrauktų. 1k į savaitę pasigaminkite naminio kefyro iš žalio pieno (ne pasterizuoto!). Pastoviai naudot pieno produktų nerekomenduoju.
 4. Kiti maisto produktai, turintys daug maistingų medžiagų. Pvz: avokadas, kokoso aliejus, vaisiai pirmos dienos pusėje ir DAUG lapinių daržovių ir žalumynų. Kai kankina dantų kariesas, reikia pagerti menkių kepenų aliejaus, tik reikia atsirinkti gamintoją, nes labai dažnai gamina prideda sintetinių vitaminų ir naudos jokios, tik žala. Kepenų aliejų taip pat rekomenduoju vartot tik norint pagerinti danties būklę.

 

Pakeitus mitybą, dantys tikrai sustos gesti. Vėliau, dantims sustiprėjus ir sustojus gesti, galima nueiti pas dantų gydytoją, jog nuvalytų susidariusias apnašas, kurias sudarė dantų kariesas (jei jos nedingo).

Galite pamėginti pasigaminti naminę dantų pastą – receptas ČIA.

Gražių Jūsų šypsenų! 🙂

Puikios mamos istrorija, kaip “išvarinėjo” savo dukros dantų kariesą keičiant mitybą – ČIA.

ČIA puiki istorija su nuotraukomis (anglų k.)  🙂

Dantų kariesas išgydomas natūraliai
Dantų kariesas išgydomas natūraliai

Samantha Zachh

grandis tarp mokslo ir pseudomokslo, Integralinio neuroprogramavimo® meistrė - psichotechnologijų specialistė, astrologė-astropsichologė, numerologė. Naudojant ezoterikos ir psichoterapijos metodikas padeda Žmonėms kurti savo gyvenimo gerovę, didina visų sričių efektyvumą. Suteikia reikiamas žinias ir strategiją, kaip pasiekti tikslus, laimę, sėkmę, vidinę ramybę, giliau pažinti ir suvokti save.

Apie mane

Grandis tarp mokslo ir pseudomokslo, Integralinio neuroprogramavimo® meistrė – psichotechnologijų specialistė, astrologė-astropsichologė, numerologė.

https://zachh.lt/wp-content/uploads/2019/10/mastercard_visa-e1588534610635.png

Susisiekti

+37067588217
MB "Asmenybės transformacijos”
Įm. k. 305232354
Reg. J. Balčikonio 7-249, Vilnius

Instagram

Facebook