Marso planeta astrologijoje
Marso planeta – tai jūsų veiksmai, stiprybė, ryžtingumas, vadovavimas. Pagal šią planetą galima spręsti apie viską, kas yra susiję su fizinės energijos, troškimų ir apskritai žmogiškojo ego išraiška, apie tai, kaip mes susitvarkome ar negalime susitvarkyti su savo pykčiu.
Astrologijoje Marsas laikomas blogio planeta, kadangi jo veiksmai gali būti destruktyvūs, spontaniški, neapgalvoti. Todėl Marso, labiau nei kitos planetos, įtaką reikia stengtis sutramdyti.
Marsas egzaltuoja Ožiaragio ženkle, o tai reiškia, kad kiekvienas veiksmas turi būti suplanuotas ir atliktas iki galo. Kai Marso energija yra disciplinuota ir nukreipta teisinga linkme, ji leidžia pasiekti praktinių rezultatų. Pagal ženklą ir namą, kuriame yra Marsas, taip pat namą, kuriame yra Avinas, galima nustatyti, kaip šie veiksmai atliekami, kaip žmogus pasiekia, kad troškimai išsipildo.
Kadangi Avinas astrologijoje yra susijęs su vyriškumu ir vyro libido, vyro horoskope jis nurodo, kaip vyras išreiškia savo vyriškumą, o moters horoskope Marsas gali reikšti vyro idealą.
Mitologijoje
Senovės Italijoje Marsas buvo vaisingumo dievas; buvo tikima, kad jis gali sunaikinti pasėlius ar nugaišinti gyvulius, arba tiesiog neleisti jiems augti. Jo garbei pirmasis romėniškų metų mėnuo, kada vykdavo žiemos išvarymo šventė, buvo pavadintas kovo mėnesiu.
Vėliau Marsas buvo sutapatintas su graikų Aresu ir tapo karo dievu. Marso, jau kaip karo dievo, šventykla, buvo pastatyta Marso lauke už miesto sienų, nes ginkluota armija neturėjo teisės užeiti į miesto teritoriją. Nepaisant savo karingo būdo, Marsas visgi gebėjo jausti švelnius jausmus – jis aistringai mylėjo Venerą, kuri pagimdė jam tris nuostabius vaikus – Harmoniją, Kupidoną ir Anterą. Marsas taip pat mylėjo gražią jauną vestalę Rėją Silviją, kuri pagimdė karo dievui dvynius Romulą ir Remą. Marsas, kaip Romulo tėvas, buvo laikomas Romos protėviu ir globėju.
Marso simbolis buvo ietis, kuri buvo laikoma Romos valdovo namuose – regijoje. Taip pat tai yra antradienio simbolis (angliškas žodis Tuesday kilo iš teotonų dievo Tuy, kuris buvo tapatinamas su Marsu, vardo: lotyniškai ši diena buvo vadinama dies Martis, „Marso diena“. Ženklas taip pat reiškia geležį, metalus, labiausiai siejamus su šiuo dievu.
MARSO SIMBOLIS: apskritimas + strėlė = dvasios judėjimas
Žemė turi du artimiausius kaimynus: vienoje pusėje Venera, kitoje – Marsas. Marso ženklas yra apverstas Veneros simbolis, kur vietoj kryžiaus yra strėlė. Jei Venera – meilė ir harmonija, tai Marsas – dvasia, prilaikoma kryžiaus svorio. Marsas, kaip piktas brolis dvynys, aktyviai siekia įveikti Veneros energijos pusiausvyrą.
Graikai Marsą vadino Aresu, karo dievu. Remiantis vienais mitais, jis buvo brolis, remiantis kitais – Afroditės meilužis. Tačiau visuose mituose kalbama, kad jo tėvai – Dzeusas ir Hera – jo nekentė. Marsas buvo vadinamas „kruvinuoju žudiku, moralinės prievartos įsikūnijimu bei, kad ir kaip keista, taip pat ir bailiu, dejuojančiu iš skausmo, atsiktraukiančiu dėl menkiausio sužeidimo“. Kai kuriose poemose rašoma, kad jis veikia kartu su seserimi Nesantaika, jos sūnumi Ginču ir su jų draugais: Siaubu, Baime ir Panika.
Romėnai, atvirkščiai, labai gerbė Marsą ir visuomet vaizdavo jį kaip nenugalimą karį, pasipuošusį žaižaruojančiais šarvais. Marsas visose kautynėse buvo laikomas Romos legionierių vedliu.
Marso planeta rodo Saulės gyvybinės energijos judėjimą į viršų arba kūno troškimų polinkį nustelbti taurias mintis. Saulė – tai mūsų ego arba valia, o Marsas yra žmogaus valios arba ego pasireiškimas. Strėlė Marso simbolyje yra visiškai tokia pati kaip ženkle Skorpiono, kurio valdovas ir yra Marsas. Marsas taip pat reiškia seksualinį impulsą, aistrą, gyvenimo siekį, pyktį, agresiją. Raktažodžiai – Agresija ir Veiksmas.
Astronomijoje
Marsas – planeta, kuri labiau nei kitos panaši į Žemę: keturi metų laikai, ledo ašigalių kepurės, vandens išgraužti kanjonai, o para (sukimosi laikotarpis) vos 41 minute ilgesnė.
Marso spalva nakties danguje visiškai pateisina jo pavadinimą – Raudonoji planeta. Taip yra dėl aprūdijusio oranžinio dirvožemio atspalvio. Marsas – šalta dykuma. Jo anglies dioksido atmosfera yra per plona, kad galėtų išlaikyti saulės šilumą. Dienos metu temperatūra pakyla iki 27°C, tačiau naktį nukrinta iki – 123°C.
Pietinis planetos pusrutulis yra nusėtas kraterių, o šiauriniame pusrutulyje vyrauja plokščios lygumos – galbūt ten plytėjo didžiuliai ežerai ar net vandenynas. Vietomis iškyla milžiniški nebeveikiantys ugnikalniai, pavyzdžiui, 24 km aukščio Olimpo kalnas. Marinerio slėnis – tai 4600 km ilgio kanjonas (atstumas nuo Maskvos iki Krasnojarsko).
Šaltinis: astrolus.ru
Norite sužinoti savo planetų reikšmės? Tai puikiai matosi nataliniame horoskope, norint jas sužinoti – kreipkitės asmeniniam horoskopui.