Merkurijus – tai jūsų protiniai gebėjimai ir intelektas, rašymas, kalbėjimas, prekyba, mokslai. Merkurijus yra arčiausiai Saulės ir greitai juda, todėl, remiantis juo, sužinome apie gebėjimus greitai užmegzti kontaktus ir lengvai bendrauti.
Zodiako ženklas, kuriame yra Merkurijus, leidžia spręsti apie mąstyseną, apie tai, kaip jūs galvojate ir bendraujate. Apie tai, kuria linkme yra nukreiptos jūsų mintys, nurodo 3-asis horoskopo namas ir namas, kuriame paprastai būna Dvyniai.
Artimiausias mažorinis Merkurijaus aspektas rodo, kad vyrauja psichiniai dalykai. Nepalankūs aspektai gali sukelti psichologinius konfliktus ir problemas, ginčus bendraujant, nesupratingumą. Visgi geriau turėti nepalankius aspektus nei jokių, nes jie suaktyvina intelektą.
Mitologijoje
Merkurijus (Mercurius, Mircurius, Mirquurius) – senovės romėnų mitologijoje prekybos globėjas. Jo atributai yra kaducėjus, magiška lazda, sparnuotas šalmas ir sandalai, taip pat dažnai ir pinigų kapšelis. Jo kultas ėmė populiarėti tik tuomet, kai Roma užmezgė prekybinius ryšius su kaimyninėmis tautomis, tai yra Tarkvinijų laikais, kai buvo sudarytas pirmasis prekybos sandėris tarp Kartaginos ir Romos.
Laikui bėgant, iš grūdų prekybos dievo Merkurijus tapo apskritai prekybos dievu, mažmeninės prekybos, visų prekiautojų ir pardavėjų dievu. Gegužę prekybininkai aukodavo Merkurijui ir jo motinai Majai, bandydami įsiteikti gudrumo ir apgaulės dievams, lydintiems bet kurį prekybos sandorį.
Netoli Kapenskio vartų buvo šaltinis, skirtas Merkurijui. Tą dieną pirkliai iš jo semdavosi vandens, panardindavo į jį laurų šakeles ir, atitinkamai melsdamiesi, šlakstydavo tuo vandeniu savo galvą ir visas prekes, tarsi nuplaudami nuo savęs ir tų prekių kaltę dėl sandėrius lydinčios apgaulės.
Paskutiniais praėjusio amžiaus metais romėnai laikė Merkurijų amatų, menų, paslaptingų mokymų, magijos ir astrologijos globėju. Be to, jis lydėdavo mirusiuosius į mirusiųjų karalystę, atnešdavo naujienų ir tarnaudavo aukštesniesiems dievams. Kaip ir Hermis, romėnų dievas buvo pavasario deivės sūnus. Todėl aukos, skirtos Merkurijui ir jo motinai Majai, buvo aukojamos iki kalendorinės vasaros pradžios, paskutinėmis gegužės savaitėmis, gegužės idomis.
Planetos simbolis yra kaducėjus, „pasiuntinio lazda“, aplink kurią susirangiusios dvi gyvatės. Alchemikai šiuo ženklu žymėjo gyvsidabrį („greitąjį sidabrą“).
MERKURIJAUS SIMBOLIS: kryžius + apskritimas + puslankis = materija, dvasia, sąmonė
Merkurijaus ženklas sudarytas iš trijų simbolių. Žemiau esantis kryžius simbolizuoja materiją, įasmenina žemiškąjį pasaulį, daiktų pasaulį. Aukščiau esantis apskritimas – tai dvasia, puslankis – imtuvas, o apskritai simbolis primena kažką suvokti, priimti pasiruošusį žmogų. Merkurijaus simbolis rodo nenutrūkstamą energijos srautą iš Žemės į dvasią ir iš dvasios į sąmonę arba srautą iš sąmonės į dvasią ir toliau į žemiškąjį paviršių.
Merkurijus – tai išmintį atspindinti planeta, Merkurijus – dievų pasiuntinys. Tik dėl proto mes esame susiję ir su dvasia, ir su materija. Graikų mitologijoje Merkurijus, arba Hermis, buvo pasiuntinys, kuris perduodavo Dzeuso žinias dievams ir deivėms. Ant jo sandalų yra sparnai, ant galvos – šalmas, o rankose – stebuklinga kaducėjaus lazda. Jis, kaip pasiuntinys, juda minties greičiu. Mituose Merkurijus minimas kur kas dažniau nei visi kiti herojai, nes, kaip Dzeuso pasiuntinys, jis aplanko visus kitus herojus. Jis buvo žinomas kaip gudriausias iš visų dievų ir gavo slapyvardį „Didysis sukčius“. Saulės valia ir Mėnulio jausmai pasireiškia horoskope per Merkurijaus protą. Merkurijus parodo, kaip žmogus bendrauja su pasauliu. Pagrindinis žodis – Protas.
Astronomijoje
Merkurijus – arčiausiai Saulės esanti planeta. Į šviesulį nukreiptos planetos pusės paviršiaus temperatūra siekia 427°C. Dėl atmosferos trūkumo naktį pavėsyje esantis paviršius greitai atšąla iki -173°С. Planetos ašigaliuose Saulės spinduliai niekada nenušviečia kai kurių kraterių, todėl po paviršiumi ten gali susidaryti ledas. Vanduo galėjo patekti į Merkurijų po susidūrimų su ledo kometomis.
Kosminės stoties „Mariner-10“ nuotraukos, darytos 1974 – 1975 metais, parodė, kad planetos paviršius yra panašus į Mėnulio. Ją dengia krateriai ir jūros. Didžiausios Kaitros jūros skersmuo yra 1300 km. Merkurijus turi didžiulę geležinę šerdį, tikriausiai ji veikia kaip magnetinis laukas, kuris yra 100 kartų silpnesnis už Žemės.
Merkurijuje metai, tai yra apsisukimo aplink Saulę laikotarpis, trunka 88 žemiškas paras, o planetos para (vienas apsisukimas aplink savo ašį) yra 59 kartus ilgesnė nei Žemės. Kosmonautas planetoje aušrą išvys kartą per 176 žemiškas dienas. Merkurijaus planeta, kaip ir romėnų dievas, sukasi aplink Saulę greičiau nei kitos Saulės sistemos planetos.
Šaltinis: astrolus.ru
Norite sužinoti savo planetų reikšmės? Tai puikiai matosi nataliniame horoskope, norint jas sužinoti – kreipkitės asmeniniam horoskopui.