Istorija
URANINĖ ASTROLOGIJA (HAMBURGO MOKYKLA) – astrologijos mokykla, kuri remiasi XXa. I-osios pusės vokiečių astrologo Alfredo Vittės (Alfred Witte) bei jo kolegos ir bendraminčio Fridricho Zigriuno (Friedrich Sieggrün) tyrinėjimais. Uraninė astrologija atsirado 1920 metais Hamburge. Pavadinimą „Hamburgo mokykla“ pasiūlė F. Zigriun (Friedrich Sieggrün), nes jam kilo idėja apjungti astrologinės leidybos darbą ir Vittės (Alfred Witte) autorines paskaitas. Aktyvūs Uraninės astrologijos šalininkai, suvaidinę didelį vaidmenį skleidžiant ir populiarinant jos idėjas, buvo Liudvikas Rudolfas (Ludwig Rudolph) ir Vilhelmas Bekmanas (Wilhelm Beckmann), o vėliau – Hermanas Lefeldtas (Hermann Lefeldt) Vokietijoje, Ričardas Svela (Richard Svehla) Klivlende (Ohajo) ir Hansas Nigemanas (Hans Niggemann) Niujorke. Hamburgo mokyklos klestėjimą 1920–30-ųjų metų sandūroje sustabdė tuo metu į valdžią atėję naciai. Vittė (Alfred Witte) mirė 1941 m., o kiti šios mokyklos atstovai buvo persekiojami.
Visgi, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, Liudvikui Rudolfui (Ludwig Rudolph) pavyko atkurti Hamburgo astrologijos mokyklą ir tęsti jos veiklą. 1948 m. rugpjūčio 17 d. buvo pradėtas leisti kas ketvirtį metų išeinantis žurnalas „Hamburger Heft“ („Hamburgo sąsiuviniai“), kuris iki šiol yra pagrindinis Hamburgo mokyklos spausdinamas leidinys. Tais pačiais metais Hamburge buvo įkurta Astrologinio švietimo draugija (Hamburgo mokykla). Nuo 1969 m. ji kasmet rengia konferencijas, siūlo paskaitų ciklus ir seminarus, kuriuos veda žymūs astrologai visuose Vokietijos regionuose, taip pat ir užsienyje.
Didelės įtakos Uraninės astrologijos sistemos sklaidai angliakalbėse šalyse turėjo H. Nigemano (Hans Niggemann) veikla. Jis pasiūlė pavadinimą „Uraninė astrologija“ (angl. Uranian Astrology), Hamburgo mokyklos metodai, pavadinti būtent šiuo pavadinimu, tapo žinomi Amerikoje. Vėliau prie Uraninės astrologijos idėjų sklaidos ir populiarinimo JAV daug prisidėjo Čarlsas Emersonas (Charles Emerson), kuris įsteigė ir vadovavo Uraninei draugijai Nacionalinėje geografinių ir kosminių tyrimų tarnyboje. Iki šiol populiariausios Hamburgo astrologijos mokyklos idėjos yra Vokietijoje ir JAV. Iš šiuolaikinių astrologų, kurie laikosi Hamburgo mokyklos koncepcijų, reikėtų išskirti Udo Rudolphą (Udo Rudolph), kuris nuo 1976 m. vadovauja Hamburgo astrologijos mokyklai Vokietijoje, taip pat reikia paminėti amerikiečius astrologus Mariją Kay Simms (Maria Kay Simms), Penelopę Bertučeli (Penelope Bertucelli), Garį Kristen (Gary Christen) ir kitus.
Hamburgo astrologijos mokykla padarė didelę įtaką daugeliui šiuolaikinės astrologijos sričių, ypač kosmobiologijai.
Hamburgo astrologija. Idėja
Viena pagrindinių idėjų, išskiriančių Uraninę astrologiją, yra tvirtinimas, kad iš tikrųjų veikiantys ir reikšmingi numatant įvykius yra aspektai, apibūdinami skaičiais 2, 4, 8, 16 (šie aspektai tradicinėje astrologijoje vadinami įtemptais aspektais). Be to, Hamburgo mokyklos astrologai praktiškai atsisakė vadovautis kitais aspektais, t.y. analizuojami tik negatyvūs aspektai, nes manoma, jog būtent jie yra svarbūs ir lemiantys įvykius.
Kitas svarbus Uraninė astrologija principas buvo senovinių žemėlapių ir vidurio taškų sistemų atgaivinimas ir permąstymas. Vittė (Alfred Witte) nusprendė, kad simetriškas planetų (ir kitų horoskopo elementų) išdėstymas bet kurios ašies atžvilgiu yra ne mažiau svarbus nei lanko aspektai. Vittė (Alfred Witte) šiam reiškiniui suteikė planetinio vaizdo pavadinimą. Hamburgo mokyklos astrologų vadovas yra leidinys „Planetinių vaizdų taisyklės“ („Regelwerk für Planetenbilder“; 1-asis leidimas 1928 m.), kuriame aprašomos visų galimų trijų horoskopo elementų kombinacijų charakteristikos, taip pat pateikiama daugybė formulių, apimančių keturis elementus.
Siekiant lengviau nustatyti aspektus ir planetų paveikslus, buvo įvestos judančios apvalios skalės, besiremiančios tuo pačiu principu kaip ir suderinamumo žemėlapiai. Pagrindinės yra 360 ir 90 laipsnių skalės.
Uraninės astrologijos naujovė
Hamburgo astrologijos mokyklos sistemos naujovė, kuri ir sukėlė bene aršiausias disukusijas, buvo įtraukimas į astrologinę analizę aštuonių „neapčiuopiamų“ fiktyvių planetų, įprastai vadinamų transneptūninėmis. Šie aštuoni taškai, matematiškai apskaičiuoti Vittės (Alfred Witte) ir Zigriuno (Friedrich Sieggrün), naudojami Uraninėje astrologijoje kartu su tradiciniais elementais. Taigi iš viso šios mokyklos astrologai atsižvelgia į 22 pagrindinius jautrius taškus (tiksliau, 22 ašis): Saulę, Mėnulį, Mėnulio mazgų ašį, Viršutinę/ Apatinę ašį, MC/ IC ašį, Avino tašką, Merkurijų, Venerą, Marsą, Jupiterį, Saturną, Uraną, Neptūną, Plutoną, taip pat transneptūninius: Kupidoną, Hadesą, Dzeusą, Kroną, Apoloną, Admetą, Vulkaną, Poseidoną. Pirmieji šeši išvardyti taškai (ašys) yra vadinami individualiais taškais (asmeniniais, asmenybiniais, personaliniais). Manoma, kad šie šeši taškai yra ypač svarbūs horoskope, todėl pirmiausia tiriama jų padėtis ir sąveika. Nėra zodiako ženklų charakteristikų.
Uraninėje astrologijoje egzistuoja ypatinga horoskopų namų sistemų koncepcija. Siekdama išspręsti klaidų problemą, kai naudojamasi astrologinių namų nustatymo dangaus platybėse sistemomis, Vittė (Alfred Witte) atmetė visus požiūrius, kuriuose Dangaus vidurys ir Ascendentas yra sujungti į vieną kvadrantų namų sistemą. Jis pasiūlė atskirai išanalizuoti horoskopą, kuriame namai skaičiuojami nuo Ascendento, ir atskirai – Meridiano horoskopą, o tada analizuoti gautus rezultatus. Be to, Uraninėje astrologijoje taip pat analizuojami žemėlapiai ir su namais, kurių atspirties taškas yra visi kiti individualūs taškai. Taigi, nėra jokios astrologinių namų sistemos.
Taigi iš viso naudojami 6 horoskopai: Meridiano horoskopas, Ascendento horoskopas, Žemės horoskopas, Mazgų horoskopas, Saulės horoskopas ir Mėnulio horoskopas. Ascendento ir Meridiano skaičiavimas Hamburgo mokykloje yra toks pat kaip ir kitose astrologijos mokyklose, o planetų reikšmės namuose aiškinamos taip, kaip ir kitos astrologijos kryptys aiškina. Visgi analizuojant namus, atsižvelgiama į visų 6 horoskopų reikšmių ypatybes. Pavyzdžiui, dešimtasis Meridiano namas turi tą pačią reikšmę kaip ir dešimtasis Ascendento namas, tačiau Meridiano horoskope koncentruojamasi į psichinę, asmeninę ir socialinę sritis, o Ascendento horoskope dėmesys sutelktas į išorinį pasaulį, į kitus žmones.
Tikslumas
Kadangi Hamburgo astrologijos mokykloje naudojama daugybė jautrių taškų ir jų derinių, šios mokyklos astrologai laikosi labai griežtų orbisų. Paprastai didžiausiu orbisu yra laikomas 1°30′ (pagrindiniams aspektams), o dažniausiai naudojami 1° ar mažesni orbisai. Tokiems aspektams kaip 22°30′ galimas ne didesnis kaip 15′ orbisas. Direkcijoms, naudojantis orbisais, imamos 3–4 kampinės minutės. Didžiausias dėmesys skiriamas tiksliausiems aspektams.
Uraninėje astrologijoje prognozuojant daugiausia naudojamos lėtosios progresijos, Saulės lanko ir tranzito direkcijos. Sudarytos prognozės analizuojamos remiantis taip pačiais principais, taikomais ir radikso analizėje: tiriamas natalinių ir kitų planetų išsidėstymas ir kt..
Hamburgo astrologijos mokykloje, turinčioje ilgesnę nei pusės amžiaus raidos ir vystymosi istoriją, taip pat buvo sukurta daugybė kitų išskirtinių metodų.
Jei norite trumpos įžvalgos apie jūsų asmenybę, remiantis Uraninės astrologijos principais – užsisakykite analizę.
Šaltinis: http://www.astrokot.kiev.ua